środa, 22 stycznia 2014

Coś innego


Może już nieraz wraz  zaproszeniem ślubnym otrzymaliście osobny bilecik, a na nim prośbę o coś zamiast kwiatów. Miałby to być dodatek do prezentu , a nie zamiast prezentu. Jeśli zdecydujecie się na skierowanie takiej propozycji do swoich gości macie okazję otrzymania czegoś więcej niż morze kwiatów.

Niezwykle modne są wierszyki, aczkolwiek już trochę wyeksploatowane. Może zatem coś innego niż wierszyk? Nie ma potrzeby nawiązywać do sławnych cytatów, wystarczy uprzejma prośba napisana w prostych słowach. Na pewno będzie to odpowiednio przyjęte, i goście chętniej wykonają Wasze prośby.

Dary można rozdzielić na dwie kategorie. Pierwsza to jest to, co zostawicie dla siebie. Butelki wina, książki z wpisami, płyty, kupony gier liczbowych czy czekoladki są najpopularniejsze, ale wolno również poprosić na przykład o kwiaty doniczkowe jeżeli chcecie zapełnić nimi mieszkanie. Powinniście wcześniej pomyśleć, czego potrzebujecie i, co więcej, ile będzie weselnych gości, ponieważ tony pralinek nie sposób skonsumować.

Zamiast poprosić gości o coś, co zostanie ofiarowane tylko dla Was, możecie za pośrednictwem Waszych współweselników nachylić się nad potrzebami innych osób. Być może pierwsza myśl to przytulanki i zabawki dla ustalonego przez Was Domu Dziecka. Tym maluchom można także dostarczyć przybory do nauki. Warto też rozważyć schroniska dla zwierząt. Tam pokarm czy koce były cały czas potrzebne i taki gest także będzie doceniony. Sporą wygodą będzie opcja przelania danej kwoty na wybrane przez Was konto. Karteczkę z numerem rachunku wręczamy gościom w zaproszeniu, żeby na wyznaczony przez Was cel mogli wpłacić jakikolwiek datek.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz