piątek, 20 grudnia 2013

Ślub na biało


Czas ślubów i wesel to całkiem krótki sezon. Rozpoczęty z początkiem wiosny, zamyka się jesienią, więc wbrew pozorom nie trwa tyle, ile chcemy. Jeśli nie odstrasza Was projekt zorganizowania uczty weselnej zimą, można spokojnie rezerwować termin. Znaleźć można wiele plusów i minusów, warto całość przemyśleć i potraktować je obiektywnie. W takim przypadku każda pierwotna wada będzie miała swój pozytywny element.

Najważniejsza zła strona to rzecz oczywista - warunki pogodowe. Niewysoka temperatura i co więcej mocny wiatr zdarzają się nie tylko podczas zimy, natomiast na zimę stają bardzo dotkliwe. Korzyścią takiej sytuacji może być to, że ślubna suknia jest często uszyta z wielu warstw, ciężka, a podczas upałów niekomfortowa w noszeniu. Duża liczba halek, zakryta góra sukienki to znak bieżących kierunków mody, wobec tego zimowa Panna Młoda może być też atrakcyjna. Potrzebne jeszcze piękne dodatki i stylizacja jak z marzeń gotowa.

Większa liczba dni krótkich i mrocznych również bywa wadą w weselnej scenerii, ale i to można zmienić w walor. W letnich miesiącach pary młode chciałyby, żeby wesele rozpoczynało się późniejszą porą, gdy zapadnie zmrok, dlatego że dopiero wtedy jest bardziej klimatycznie, a powietrze staje się odrobinę lżejsze po całodziennym upale. Za to zimą tuż po 15 zapada zmrok. Mroźna aura za oknem służy świętowaniu i dobrej zabawie. Podróż na ślub i wesele to też niewielki kłopot. Musicie jedynie wcześniej pomyśleć o gościach, którzy przyjdą pieszo i zapewnić im miejsca w samochodach lub autokarze, z racji tego, że  nawet króciutki spacer na mroźnym powietrzu oraz w weselnej kreacji może być niezbyt przyjemny.

Do ewidentnych zalet, jeśli zima będzie śnieżna, zaliczcie przepiękne, baśniowe widoki. Powłoka śniegu i kryształki lodu, chociaż mogliście oglądać je już wielokrotnie, tego dnia będą jak nadzwyczajna sceneria. Z promieniami słońca, o które wtedy niezwykle trudno, ale może się pojawią, nie trzeba sztucznych miejsc do zrobienia ładnych zdjęć, bo niemal wszędzie będziecie mieć wprost idealne otoczenie. Zima to również okres Bożego Narodzenia i zabaw karnawałowych, czyli czas przeżyć, radości, rodzinnego ciepła. Dodatkowo Nowy Rok współgra tutaj świetnie jako symbol nowych dróg do przejścia, początku rzeczy niezwykłych.

Niesamowite są wesela, które kojarzą się z płatkami śniegu. Ślub zimą niech będzie dla Was cudownym przeżyciem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz