piątek, 22 listopada 2013

Poprawiny - powtórka z rozrywki

Zwyczaj urządzania poprawin pochodzi z czasów staropolskich, kiedy to uczty weselne były nawet kilkudniowe, a kobiety z rodzin narzeczonych przygotowywały niezliczone ilości ciast i wielkie garnki potraw już na 2 tygodnie przed samym weselem. Po weselu z tego, co zostało możnaby urządzić jeszcze niejedną ucztę, w związku z tym tak popularne były poprawiny, podczas których goście mogli znów zjeść, wypić i spędzić czas w radosnej atmosferze wraz z Nowożeńcami.

Dziś taka forma przedłużenia wesela ma swoich przeciwników i zwolenników, ale na pewno warto wziąć ją pod rozwagę. Często goście zostający na noc w pokojach na terenie lokalu weselnego są zapraszani na śniadanie, może to też być spotkanie biesiadne dla wszystkich lub niektórych uczestników wesela. Tu Państwo Młodzi decydują, kogo zaprosić do wspólnego ucztowania. Koszt na osobę jest dużo niższy niż w przypadku wesela, a spotkanie może być równie atrakcyjne jak przyjęcie weselne. Potrawy z wesela, ciasta - wszystkie te smakołyki mogą zostać podane także dzień później i nie stracą na swojej atrakcyjności.

Decydując się na poprawiny w lokalu należy zapytać o obsługę na ten dzień i dostępność kucharek, aby wszystko odbywało się równie sprawnie, jak podczas samego wesela. Warto zadbać także o muzykę i albo zorganizować własny sprzęt wraz z płytami, albo zainwestować w osobę, która zajmie się oprawą muzyczną tego świętowania. Wtedy i Wy i Wasi goście spędzicie miło czas, relaksując się po hucznym weselnym ucztowaniu.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz