poniedziałek, 23 września 2013

Weselami jesień się zaczyna

Złota polska jesień to kolorowe liście tańczące na wietrze, wyczekiwanie promieni słońca. Idealne okoliczności przyrody, chociaż częściej jednak te liście wiatr szarpie bezładnie, słońce czeka do wiosny, a deszcz nie zamierza dać o sobie zapomnieć. Warto urządzić wtedy wesele, bo wprawi nas ono w pogodny nastrój, nawet jeśli aura nie będzie sprzyjać. Jedno pozostanie pewne - kolory i motywy stanowiące punkt zaczepienia w poszukiwaniu inspiracji na wesele tematyczne.

Wrzosy, chryzantemy, astry, dalie czy berberysy właśnie jesienią kwitną i są najpiękniejsze. Idealnie sprawdzą się w wiązance Panny Młodej czy jako dekoracje na ślubnych stołach. Z jarzębiny, kasztanów i szyszek powstaną piękne kompozycje do ozdoby nakryć lub elementy dekoracyjne na przykład na winietki. Sprawdzą się tu także jesienne liście, które w słodkiej wersji mogą być użyte na torcie.

Wrześniowa czy październikowa Panna Młoda być może chętnie założy biżuterię z motywem jarzębiny, która przełamie biel sukni.

W menu same pyszności: dynia, bakłażany, grzyby leśne jako przystawka, dodatek do mięs czy ryb a borówki lub gruszki w propozycjach deserowych. Każdy gość da się skusić.

Tę nieco kapryśną porę roku warto brać pod uwagę także ze względu na plenerową sesję weselną. Nawet jeśli w dniu wesela pogoda nie dopisze, zawsze można wybrać inny dzień już po weselu, kiedy promienie słońca uwydatnią barwy jesieni, a zdjęcia oddadzą wszystkie ich odcienie.

Trochę słońca, trochę deszczu. Taka jest jesień i ma swój niezaprzeczalny urok. Nic tylko się weselić!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz