czwartek, 12 września 2013

Pochwała słodkości

Słodki kącik, słodki bufet, słodki stół - tak określane jest miejsce, w którym goście weselni będą mogli spróbować łakoci dostępnych poza tymi na stołach czy weselnym tortem. To raj nie tylko dla dzieci i najmłodszych uczestników wesela. Dobrze zaopatrzony na pewno zrobi wrażenie na gościach, będzie ucztą dla oczu i podniebienia.

Bardzo ważne jest przygotowanie i dodatki. Dekorację mogą stanowić wstążki, koraliki, kwiaty, piórka czy cokolwiek, co przyjdzie Wam do głowy, a nie będzie odbiegać stylistycznie od całości tego kącika. Esencją słodkiego bufetu są oczywiście wszystkie pyszności, które się na nim znajdą. Najlepszym wątkiem są małe słodkości, które można zjeść szybko, czyli wszelkiego rodzaju pralinki, małe ciasteczka, muffinki w ozdobnych papilotkach, minitorciki czy popularne ostatnio cupcake'i. Jeśli ciasta, to tylko pokrojone na małe kawałki i wystawione pod szklanym kloszem, aby nie straciły świeżości. Nie obejdzie się tutaj bez talerzyków, widelczyków, serwetek.   

Zaoszczędzić czas warto zlecając przygotowanie takiego miejsca i jego zaopatrzenie profesjonalistom. Dobiorą oni ilość łakoci do liczby gości i zadbają, aby wszystko było smaczne i piękne, bo nie bez powodu mówimy, że je się oczami.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz