niedziela, 11 sierpnia 2013

Kwiaty we włosach

Kiedy włosy są już uczesane, ułożone, fryzura upięta, a nadal mimo wszystko czegoś brakuje, trzeba to coś dodać. Zamiast kokard czy spinek można sięgnąć po kwiaty.
Jeśli czesać Cię będzie fryzjerka i masz możliwość skorzystania z wizyty próbnej, warto już wtedy ustalić szczegóły i dopasować kwiat do całości.
Ze sztucznymi nie ma większego problemu, najczęściej sprzedawane ze specjalnym mocowaniem typu grzebyk dostępne są nawet w zwykłym sklepie z ozdobami. Żywe kwiaty to już nieco więcej poszukiwań, więc poszukać warto wcześniej. Wiele kwiaciarni na Twoje życzenie może przygotować kwiatek lub kwiatki do ślubnej fryzury. Polega to zazwyczaj na zabezpieczeniu końcówki łodygi, aby kwiat nie zwiędł. Często też jest używany specjalny lakier do spryskania płatków, co przedłuży ich żywotność i świeży wygląd. Kwestia mocowania to zazwyczaj drucik w łodydze, kilka wsuwek, a wszystko sprytnie ukryte w pasmach fryzury. Róże, kalie, storczyki, goździki, ale też inne gatunki nadają się do takich stylizacji. Bardzo dobra alternatywa dla welonu czy stroiku. Będziesz wyglądać dziewczęco i nietuzinkowo.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz