środa, 8 maja 2013

Bukiet ślubny z tulipanówTulipany to niezwykła magia barw i piękne dostojne kwiaty. Bukiet tulipanów, niezależnie od koloru kwiatów, symbolizuje wdzięk i elegancję. Tulipan jest jednym z najbardziej znanych kwiatów ciętych. Istnieje około 120 gatunków i około 15 tysięcy jego odmian. Kwiaty składają się z reguły 6 płatków o bardzo zróżnicowanych, w zależności od gatunku, kształtach.


           

            Symbolika tulipanów jest bardzo szeroka. Zwykło się przyjmować, że środek tulipana symbolizuje serce zakochanego owładnięte gorącą miłością. Tulipany warto wybrać jako kwiaty w bukiecie ślubnym. Kompozycje z nich stworzone są niezwykle plastyczne. Bukiet zmienia się wraz z rozwojem ceremonii ślubu: najpierw kwiaty tworzą ścisłe pąki, by w miarę biegu wydarzeń rozluźniać swoje płatki i tworzyć pełniejsze, nieskrępowane kształty.

              

Do wyboru do koloru 


W zależności od koloru symbolika tulipana zmienia się. Pomarańczowy kwiat symbolizuje entuzjazm, pożądanie i pasję, żółte z kolei kwiaty to symbol radości, uśmiechu i słońca. Biała tulipany są symbolem niewinności, czerwone zaś symbolizują gorącą i pełną miłość. Różowe wyglądają słodko i dziewczęco, a fioletowe dostojność i wspaniałość.

            Do Europy, tulipany zostały sprowadzone w XVI w., gdzie nadano im obecną nazwę, pochodzącą od tureckiego słowa tülbent (oznacza tkaninę – muślin), co odzwierciedla podobieństwo kwitnących tulipanów do turbanów. W XVII w. tulipany stały się niezwykle popularne, szczególnie w Holandii.  W 1637 r. jedna cebulka tulipana była tam warta więcej niż roczny dochód wykwalifikowanego rzemieślnika.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz